удожники

                  анры

              родажа

                слуги

            татьи

             сылки

              онтакты


            татьи

Варення Микола Романович

добавлено 28 апреля 2011 г.

Микола Романович Варення - це заслужений художник і педагог, який весь свій талант і натхнення віддав чудовому краю - Прикарпаттю. Більшість його картин присвячено відображенню гуцульського життя. В них правдиво і поетично показані побут, традиції і звичаї карпатців; створено яскраві образи майстрів народного мистецтва, людей різних професій і просто людей з народу; передано багатство і красу гірських краєвидів.

Його індивідуальна творчість формувалась під впливом реалістичних тенденцій, які існували в Петербурзькій Академії мистецтв імені І.Рєпіна, де навчався художник. До останнього дня М.Р.Варення залишався відданим засадам міцної академічної школи живопису. Майстра не цікавили новації. Він не експерементував ані з формою, ані з матеріалом. Та скрізь відчувається рука талановитого художника, що має свої власні естетичні переконання і творчий шлях.

Переїзд на Прикарпаття став великим поштовхом у творчості М.Р.Варенні. Одне за одним з'являються широкопланові, змістовні твори ("Гуцульський ярмарок" (1957), "З минулого Карпат" (1964), "Святкова Верховина" (1972) і інші).

Слід відмітити, що творча спадщина автора реалістична за змістом, колористична за формою, відтворена у розмаїті усіх жанрів живопису і графіки: історичному, побутовому, портретному, а також у чисельних пейзажах і натюрмортах, але основною є сюжетно-тематична картина. Інші жанри необхідні художнику для того, щоб більш об'ємно і виразно створювати багатофігурні композиції. Така широта творчого діапазону свідчить про багатогранність його таланту.

Про велику працелюбність, наполегливість говорить участь художника у художніх місцевих, обласних, республіканських і закордонних виставках. У 1987 році Миколі Романовичу Варенні присвоєно почесне звання Заслуженого художника України. Творчу працю митець поєднує з педагогічною таоєднує з педагогічною та активною громадською діяльністю. За період мистецької творчості М.Р.Варенні твори живопису і графіки знайшли свою долю у різних музеях, галереях та приватних колекціях Івано-Франківська, Коломиї, Львова, Дніпропетровська, Києва, Москви, Новгорода, Ростова-на-Дону, а також за кордоном: у Польщі, Чехії, Югославії, Канаді, США, Англії і в інших країнах.

Зі вступу до курсової роботи «Варення М.Р. - заслужений художник і педагог Прикарпаття»
Nostalgie © 2011
Дизайн и вёрстка - Devinora