удожники

                  анры

              родажа

                слуги

            татьи

             сылки

              онтакты


            татьи

Юбилейная выставка Леонтия Ивановича Орлика

добавлено 18 декабря 2011 г.

В Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки творів кіровоградського художника, члена Національної спілки художників України – Леонтія Орлика. Нещодавно художнику виповнилось 75 років, і цією виставкою Леонтій Іванович презентує свій творчий шлях.

Народився художник 31 липня 1936 року в Кіровограді в робітничій сім’ї. Трудовий шлях розпочав гірничим майстром на руднику «Комінтерн», потім працював техніком-конструктором в інституті «Кривбаспроект», паралельно відвідував студію образотворчого мистецтва в Кривому Розі, а згодом і у місті Кіровограді. Та бажання займатися малюванням і живописом професійно привело його до Московського заочного народного університету мистецтв ім. Крупської, після закінчення якого почав працювати у художньо-виробничих майстернях міста Кіровограда.

За роки наполегливої праці відчутно Леотій Орлик зростав, як митець і його творчий потенціал поступово формувався естетично, віпрацьвувався власний творчий почерк. Леонтій Іванович належить до покоління творче зростання якого припало на 60-ті – 80-ті роки минулого ХХ століття. Він активно включався у творче життя: починав працювати на пленерах, у творчих відрядженнях. Виїздив в Крим, Західну Україну, на будівництво залізниці Долинська – Помічна, працював в районах області, де писав, як було модним, за завданням партії портрети трударів-колгоспників, простих робітників.

Його твори об’єднує потужна тяга до постійного творчого пошуку та краси і гармонії в природі та людині. Художник належить до реалістичного напрямку в мистецтві. Переважна більшість полотен в експозиції та й загалом у творчому доробку митця – це пейзажі, портрети, натюрморти. Він відтворює час, в якому живе і діє, звертається до образів своїх сучасників, і в свої творах ніби зупиняє час. Нині споглядати ту радянську дійсність можна лише з робіт художників та фотомайстрів, що викликає у глядачів певну ностальгію за минулим, роками молодості та дитинства.

Реалізм портретів Леонтія Орлика має глибоке національне коріння та дуже точну психологічну характеристику простої людини, невибагливої в побуті, але мудрої і неповторної з огляду на вічні цінності життя. А природа відтворена у пейзажах Орлика теж якась проста, незбагненно загадкова і вічна, та така на яку дивишся щоденно, але індивідуально неповторно зафіксована саме баченням митця виблискує непомітними для інших гранями своєї мудрої чарівності. І тому намагання збагнути природу, проникнути в її таємниці притаманне його чарівним пейзажам.

Леонтій Іванович Орлик учасник численних Всеукраїнських осінніх виставок, республіканських: «Мальовнича Україна», «Завжди на чеку», на яких виставлялись його картини за різною тематикою. Переважна більшість з них експонується і на цій виставці: «Осінній вечір», «Осінь у Високих-Байраках», «Суботці», «Літо», «Цвіте терен», «Ранок на морі», «Гранітний кар’єр», «Техогляд» та інші.

Персональна виставка «Мистецький світ Леонтія Орлика» - це ще одна можливість побачити щиру і ліричну, відкриту творчу особистість, можливість долучитися до реалістичного мистецтва , вдихнути свіже повітря природи рідного краю. До мистецького зібрання обласного художнього музею входить і колекція робіт Л.Орлика, яка значно поповнилась: на відкритті виставки, коли художник передав у дар до фондового зібрання музею понад 20 своїх робіт.

Nostalgie © 2011
Дизайн и вёрстка - Devinora