удожники

                  анры

              родажа

                слуги

            татьи

             сылки

              онтакты


            татьи

Мордовець Андрій Микитович

добавлено 29 марта 2011 г.

Андрій Микитович Мордовець

1918-2006 р.р.

Один із найстаріших художників Чернігівщини, блискучий її представник. Він із тих, хто формував та створював умови для розвитку місцевої школи живопису. Творчість художника доповнює й збагачує історію українського реалістичного образотворчого мистецтва.

А.М.Мордовець народився у 1918 році на Сумщині.

З дитинства мріє стати художником. Згодом вступає до Харківського художнього училища. Вивчає основу малюнка і живопису в майстерні В.Корбинського, першого наставника художника: «…це він закладав у свідомість вихованців реалістичне сприйняття відтворення натури простими засобами…» ( писав А.Мордовець про свого вчителя).

Закінчити заклад завадила війна. Юний художник бере участь у бойових діях, але й не забуває про творчість. Збереглися начерки та малюнки того часу.

У 1945-1951 рр. Навчання живопису Мордовець Ф. М. продовжує в Ленінграді – в Інституті мистецтва та архітектури ім. І.Ю.Рєпіна. Під керівництвом відомих художників Б.Ольховського, І.Сорокіна та Р.Френца здобуває прекрасну художню освіту.

Навесні 1953 року А.Мордовець їде в місто Чернігів. Він згадує: «До Чернігова я прибув на початку квітня 1953 року. Старовинне місто, весняна повноводна Десна вразили мене так, що я назавжди залишився тут…» В новому і близькому для серця місті художник творчо працює, зарекомендує себе талановитим живописцем, фахівцем. Постійно бере участь у республіканських та обласних виставках.

Удосконалюючи традиції реалістичного мистецтва, художник створює свою, характерну лише для нього, художню мову. Він плідно працює – пише портрети, картини на історичну тематику: «Гайдамаки» (1960 р.), «Клятва» (1972 р.), «Річка Удай на Прилуччині» (1974 р.) та інші. Його краєвиди зображають мальовничі куточки Чернігівщини в різні пори року. Особливо художнику вдається відобразити давні пам’ятки архітектури в оточенні природи. Реальні мотиви наповнені ліричним настроєм, неповторністю краси, роздумами. Лауреат обласної премії ім. М.Коцюбинського 1993 року. В 2006 році присвоєно звання Заслуженого художника України.

Трагічно загинув у грудні 2006 р.

Біографія з виставки робіт лауреатів престижної обласної літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського.
Вересень, 2010 рік, Чернігів
Nostalgie © 2011
Дизайн и вёрстка - Devinora